obrázek loga ikona POPTÁVKA

Články

obrázek článku

Vertikutace, čištění trávníků

Jak správně čistit trávníky

Vyšlo dne: 22. 02. 2021
obrázek článku

Ochoz u Brna - obnova zahrady

Návrh úpravy záhonů pro zákaznici z Ochozu u Brna

obrázek článku

Založení nového trávníku

Jak správně založit nový trávník.

Autor: Vítězslav Slabý   —  
obrázek článku

Jak odstranit drn nevyhovujícího trávníku

Při rekonstrukci trávníku (jinými slovy pokud stávající trávník již nevyhovuje potřebám uživatele a je potřeba jen nahradit trávníkem novým) je nutné odstranit kořenový systém stávajícího trávníku a jakékoliv pevné předměty. Poradíme vám, jak na to.

obrázek článku

Příprava půdního profilu - kultivace vegetační vrstvy

Půda, do které se vysévá trávník nebo na kterou se pokládá travní koberec, musí být řádně připravená. Až na mizivé výjimky vůbec není potřeba stávající půdu odvážet a místo ní přivážet jinou (samozřejmě pokud půda neobsahuje nadměrné množství pevných předmětů nebo není kontaminovaná chemickými látkami nebo ropnými produkty). Zásada: původní půda se neodváží, ale kultivuje!

obrázek článku

Urovnání propískované a zkultivované vegetační vrstvy do optické roviny

Poradíme vám, jak správně urovnat propískované a zkultivované vegetační vrstvy do optické roviny. Na rovnání propískované zeminy (která je sypká a dobře se rovná) se používá sada různě dlouhých opracovaných prken na násadě - kratší prkna (cca 80 cm) se používají na stržení "boulí" a hran "lavórů", delší prkna (až 150 cm) se používají co nejdokonalejší srovnání celé šířky pozemku.

obrázek článku

Příprava půdy na setí nebo položení travního koberce

Pokud chcete položit travní koberec, je nutné na celou plochu navrstvit bezplevelný trávníkový substrát a rovnoměrně jej rozmístit po celé ploše ve vrstvě cca 1 cm.

obrázek článku

Výsev trávníku

Výsevem je potřeba travní směs rovnoměrně rozmístit po rovném povchru pozemku, pokrytém tenkou souvislou vrstvou bezplevelného substrátu v takovém množství gramů na metr čtvereční, jaké je pro tu kterou travní směs potřeba.

obrázek článku

Pohroma zvaná krtek, hryzec nebo hraboš

Krtek, hraboš a podobní hlodavci vám udělají z trávníku zorané pole. Jak se jich zbavit humánním způsobem? Víme, jak na to.